за нас

Alizarin Technologies Inc. основана во 2004 година, е иновативен производител на инк-џет и боја ласерски приемлив слој и инк-џет мастила за инк-џет, ласерски плотер во боја и плотер за сечење.Нашата основна дејност се фокусира на производство на висококвалитетни, обложени презентациски документи и филмови во голем број варијации, почнувајќи од инк-џет медиуми, ек-растворувачки инк-џет медиуми, благи инк-џет медиуми со растворувач, инкџет медиуми отпорни на вода до хартија за пренос на инк-џет, боја Хартија за ласерско пренесување, Еко-растворувач за печатење Flex и Cut маса Полиуретански Flex итн. И имаме голема експертиза.

Дознајте повеќе

Пресвртници и награди

2004 година
2005 година
2006 година
2007 година
2009 година
2013 година
2014 година
2015 година

Основана е Fuzhou Alizarin Technologies Inc.Во истата година, беше лансирана инкџет хартија за трансфер, која беше првото претпријатие во Кина што успешно ја промовираше својата апликација.

Eco-Solvent PU flex за печатење излезе на пазарот.

Ласерската хартија за пренос во боја се воведува на пазарот истовремено.

Производите од серијата PU филмови од врвна класа се промовираат дома и во странство.

Набавка на повеќе од 10.000 метри индустриско земјиште

Фабриката се пресели во новата фабрика, која е повеќе од 6 пати поголема од оригиналната.

Економични производи за сечење PU flex серии се претставени на прекуокеанските пазари.

Фабриката на Fuzhou Alizarin Technologies Inc. ја освои титулата Fujian High-Tech Enterprise

Производ

Нудиме широк избор на InkJet хартија за пренос, хартија за пренос на ласер во боја, PU Flex за печатење со еко-растворувач за печатење и сечење и Cuttabe Heat Transfer PU Flex итн.
 • HT-150S Лесен еко-растворувач PU Flex за печатење за ткаенина во светла или бела боја

 • HTW-300SRP Темен еко-растворувач и латекс за печатење и намалување на пренос на топлина PU Flex

 • HTGD-300S Еко-растворувач сјае во темно Винил за пренос на топлина со PU Flex за печатење

 • HTS-300S еко-растворувач метален печатење за пренос на топлина PU Flex за украси на ткаенина

 • HT-150E Хартија за пренос на топлина за инк-џет печатачи за биро

 • Хартија за пренос на топлина HT-150P за инк-џет печатачи за биро

 • HTW-300 Хартија за пренос на топлина од инкџет темна ткаенина, отпечатена од обични печатачи за работна маса

 • HTW-300R инкџет хартија за пренос на топлина од темна ткаенина, отпечатена од обични печатачи за работна маса

 • Редовни ролни или листови за пренос на топлина PU Flex за плотер за сечење винил

 • Пренос на топлина Premium PU Flex со лепливи ролни за фино сечење

 • Глитер за пренос на топлина PU Flex за биро Винил плотер за сечење Силуета камео4

 • Iron-on Vinyl Flock за плотер за сечење на маса Силуета Cameo4, Cricut, Brother scanNcut, Panda Mini

 • Ние доставуваме HTW-300EX JetPlus-Dark инкџет хартија за трансфер направена од компанијата Alizarin во Кина, задната страна на хартијата е слика со сина решетка, другата страна може да се обои со пенкало во боја, боички, маслени пастел итн. лесно се пренесува домашно пеглање на бели или светло обоени и темни 100% памучни маици.

 • Ние доставуваме HT-150 JetPlus-Light инк-џет хартија за трансфер, направена од компанијата Alizarin во Кина, задната страна на хартијата е слика со сина решетка, другата страна може да се обои со пенкало во боја, боички, маслени пастел итн. лесно се пренесува домашно пеглање на бели или светло обоени 100% памучни маици

 • Доставуваме фино сечење и лесен за употреба и со економска цена HTW-300SE Еко-растворувач во боја за печатење и исечен PU flex, со добра можност за перење печатени од Mimaki CJV со мастило BS3 и BS4, Roland VS540i, Bn20.со нашите иновативни топлотопливи лепила се погодни за пренесување на сите видови текстил како памук, мешавини од полиестер/памук и полиестер/акрилик, најлон/спандекс итн. со машина за термичка преса.Ве молиме погледнете го видеото од упатството Чекор по чекор

 • Фабриката Ализарин го снабдува HTG-300S за печатење Златен што се печати со мастило Eco-Solvent, мастило од латекс, УВ мастило за брилијантни шарени фармерки.

 • Изложба за технологија и опрема за реклами и знаци во Шангај

  Добредојдовте да ја посетите Alizarin Technologies во...

  Alizarin Technologies Inc. ќе присуствува на 2023 Шангај APPP EXPO.Информации за штандот како подолу: Датум: 18-ти до 21-ви јуни 2023 година Штанд БР.: A1524 Сала БР.: 6.2 Додадете: Национална изложба и конвенција во Шангај ...

 • фабрика за кинеска хартија за пренос на топлина

  Добредојдовте да ја посетите Alizarin Technologies во...

  Alizarin Technologies Inc. ќе присуствува на 117-тиот кинески саем за канцелариски материјал во Шангај Новиот меѓународен изложбен центар од 30 мај до 1 јуни 2023 година. Бројот на нашиот штанд е L004 во...

Испратете ни ја вашата порака: