банер

Винил стадо за пренос на топлина

Име на производ: Винил стадо за пренос на топлина
Шифра на производ: CCF-Flock
Спецификација: 50cm X 15M, 50cm X5M/Roll, други спецификации се услов.
Компатибилност со секач:
конвенционални плотери за сечење винил, како што се Roland GS-24, Mimaki CG-60SR, Graphtec CE6000 и плотер за сечење винил на маса, како што се силуета CAMEO, Panda Mini Cutter, i-Craft итн.


Детали за производот

Употреба на производот

Детали за производот

Винил стадо за пренос на топлина

Heat Transfer Vinyl Flock е висококвалитетна вискоза за пренос на топлина базирана на поливинил хлорид, со брилијантност и текстура поради високата густина на влакна, произведена според стандардот EN17, Cut table Flock е базирана на поливинил хлорид филм со топло топено лепило на полиестерски филм линија, Одлични својства за сечење и плевене.Дури и деталните логоа и исклучително мали букви се исечени на маса.Иновативно топло топено лепило е погодно за пренесување на текстил како памук, мешавини од полиестер/памук и полиестер/акрилик, најлон/спандек итн. облека и промотивни написи.

CCF-Flock-11 ролни

Предности

■ Прилагодете ја ткаенината со омилената графика во повеќе бои.
■ Дизајниран за живописни резултати на темна или светла боја на ткаенини од памук или мешавина од памук/полиестер
■ Идеални за персонализирање на маици, платнени чанти, престилки, торби за подароци, подлоги за глушец, фотографии на јоргани итн.
■ Пеглајте со обични машини за пегла и термичка преса за домаќинство.
■ Добро може да се пере и да ја задржи бојата
■ Пофлексибилен и поеластичен на собна температура,
■ Добар отпор на ниски температури, над 6°C со добра флексибилност

Ексклузивни логоа и етикети со винилно јато за пренос на топлина (CCF-Flock)
за маици, униформа


Табела со бои за винилно јато за пренос на топлина

плотер за сечење винил и ткаенина

Cricut Maker Ultimate машина за сечење

плотер за сечење винил за маса

Panda Mini секач, силуета CAMEO, GCC i-Craft, Circut

Roland DG CAMM-1 GS-24

плотер за сечење винил

Мимаки, Роланд, Графтек

секач за ткаенини

Брат ScanNCut SDX230D

што можете да направите за вашите проекти за облека и украсни ткаенини?

Јато за пренос на топлина со железо 513

Маици, униформа

100% памучна униформа,
Пренос со повеќе бои

памучна униформа

100% памучна униформа,
Пренос со повеќе бои

памучни маици

100% памучна униформа,
Пренос со повеќе бои

100% полиестер униформа

100% полиестер униформа,
Пренос со повеќе бои

Железо за пренос на топлина стадо 515

неткаен материјал

Вискоза,
Полипропиленски влакна

Униформа од 100% памук

100% памучна униформа,
Пренос со повеќе бои

12'' X 50cm / Ролна и лист А4 за плотер за сечење на маса

50cm X 15 метар / Ролна за плотер за сечење винил

Употреба на производот

4. Препораки за секачи
Винил Флок за пренос на топлина може да се исече со сите конвенционални плотери за сечење како што се: Roland CAMM-1 GR/GS-24, STIKA SV-15/12/8 десктоп, серија Mimaki 75FX/130FX, CG-60SR/100SR/130SR, Graphtec CE6000 итн.

5.Поставување на плотер за сечење
Секогаш треба да го прилагодите притисокот на ножот, брзината на сечење според возраста на сечилото и комплицираната или големината на текстот.

Jn3e-u9GSBGbqOxQJ1BwIA
Забелешка: горенаведените технички податоци и препораки се засновани на тестови, но оперативното опкружување на нашите клиенти,
неконтрола, ние не гарантираме за нивната применливост, Пред употреба, Ве молиме прво целосно тестирање.

6. Iron-On пренесување
■ Подгответе стабилна површина отпорна на топлина погодна за пеглање.
■ Загрејте ја пеглата до поставката <волна>, препорачана температура за пеглање 165°C.
■ Накратко испеглајте ја ткаенината за да се осигурате дека е целосно мазна, а потоа ставете ја хартијата за пренос на неа со испечатената слика свртена надолу.
■ Не користете ја функцијата за пареа.
■ Погрижете се топлината рамномерно да се пренесе на целата површина.
■ Пеглајте ја хартијата за пренос, притискајќи што е можно повеќе.
■ При поместување на пеглата, треба да се изврши помал притисок.
■ Не заборавајте на аглите и рабовите.

1JSJaL0jROGPMmB-MYfwPA
■ Продолжете со пеглање додека целосно не ги следите страните на сликата.Целиот овој процес треба да трае околу 60-70 секунди за површина на слика од 8"x10".Следете го со брзо пеглање на целата слика, повторно загревање на целата хартија за пренос приближно 10-13 секунди.
■ Излупете го задниот филм почнувајќи од аголот по процесот на пеглање.

7. Пренесување на печатот на топлина
■ Поставување на машината за преса на топлина на 165°C за 15~25 секунди со умерен притисок.печатот треба цврсто да се затвори.
■ Накратко притиснете ја ткаенината на 165°C 5 секунди за да се осигурате дека е целосно мазна.
■ Ставете ја хартијата за пренос на неа со отпечатената слика свртена надолу.
■ Притиснете ја машината на 165°C 15~25 секунди.
■ Излупете го задниот филм почнувајќи од аголот.

8. Инструкции за перење:
Измијте се одвнатре во ЛАДНА ВОДА.НЕ КОРИСТЕТЕ БЕЛИНА.Ставете го во машината за сушење или закачете за да се исуши веднаш.Ве молиме не истегнувајте ја префрлената слика или маицата бидејќи тоа може да предизвика пукање. повторно цврсто притиснете го целиот пренос.
Не заборавајте да не пеглате директно на површината на сликата.

9. Препораки за завршување
Ракување и складирање на материјали: услови од 35-65% релативна влажност и на температура од 10-30°C.
Складирање на отворени пакувања: кога не се користат отворени пакувања со медиуми, отстранете ја ролната или листовите од печатачот покријте ја ролната или листовите со пластична кеса за да ги заштитите од загадувачи. и залепете ја лентата по работ за да спречите оштетување на работ на ролната, не ставајте остри или тешки предмети на незаштитени ролни и не ги наложувајте.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја вашата порака: