banderolë

Vinyl Flock për transferimin e nxehtësisë

Emri i produktit: Flock Vinyl Transfer Heat
Kodi i produktit: CCF-Flock
Specifikimi: 50cm X 15M, 50cm X5M/Roll, specifikime të tjera janë të kërkuara.
Përputhshmëria e prerësit:
Plottera konvencionale të prerjes me vinyl, si Roland GS-24, Mimaki CG-60SR, Graphtec CE6000 dhe Plotter prerës vinyl tavoline, të tilla si silueta CAMEO, Panda Mini Cutter, i-Craft etj.


Detajet e produktit

Përdorimi i produktit

Detajet e produktit

Vinyl Flock për transferimin e nxehtësisë

Heat Transfer Vinyl Flock është një tufë viskoze për transferimin e nxehtësisë me cilësi të lartë e bazuar në film polivinilklorur, me shkëlqim dhe teksturë për shkak të densitetit të lartë të fibrave, prodhuar sipas standardit EN17, Flock tavoline e prerë është me bazë polivinilklorid filmi me ngjitës të shkrirë të nxehtë në film poliestër. linjë, Veti të shkëlqyera të prerjes dhe barërave të këqija.Edhe logot e detajuara dhe germat jashtëzakonisht të vogla janë prerë në tabelë.Ngjitësi inovativ i shkrirjes së nxehtë është i përshtatshëm për t'u transferuar në tekstile si pambuku, përzierje poliesteri/pambuku dhe poliester/akriliku, najloni/spandex etj. Vinyl Flock për transferimin e nxehtësisë mund të përdoret për printim në bluza, veshje sportive dhe të kohës së lirë, uniforma, çiklizëm veshje dhe artikuj promovues.

CCF-Flock-11rolls

Përparësitë

■ Personalizojeni pëlhurën me grafika të preferuara me shumë ngjyra.
■ Projektuar për rezultate të gjalla në pëlhura pambuku me ngjyrë të errët ose të çelur ose përzierje pambuku/poliesteri
■ Ideale për personalizimin e bluzave, çantave të kanavacës, përparëseve, çantave të dhuratave, jastëkëve të mausit, fotografive në jorgan etj.
■ Hekurosni me hekura shtëpiake të zakonshme dhe makineri për shtypje me ngrohje.
■ Lahet mirë dhe ruan ngjyrën
■ Më fleksibël dhe më elastik në temperaturën e dhomës,
■ Rezistencë e mirë ndaj temperaturave të ulëta, mbi 6°C me fleksibilitet të mirë

Logo dhe etiketa ekskluzive me Vinyl Flock për transferimin e nxehtësisë (CCF-Flock)
për bluza, Uniform


Grafiku i ngjyrave të tufës së vinylit të transferimit të nxehtësisë

Ploter për prerje vinili dhe pëlhure

Makinë prerëse përfundimtare e krikut

Ploter për prerje vinili tavoline

Prerës Panda Mini, Siluetë CAMEO, GCC i-Craft, Circut

Roland DG CAMM-1 GS-24

Ploter për prerje vinili

Mimaki, Roland, Graphtec

prerëse pëlhurash

Brother ScanNCut SDX230D

çfarë mund të bëni për projektet tuaja të veshjeve dhe pëlhurave dekorative?

Flock hekuri në transferimin e nxehtësisë 513

bluza, Uniform

Uniformë 100% pambuk,
Transferimi i mbivendosjes me shumë ngjyra

Uniform pambuku

Uniformë 100% pambuk,
Transferimi i mbivendosjes me shumë ngjyra

bluza pambuku

Uniformë 100% pambuk,
Transferimi i mbivendosjes me shumë ngjyra

Uniform 100% poliester

Uniform 100% poliester,
Transferimi i mbivendosjes me shumë ngjyra

Flock hekuri në transferimin e nxehtësisë 515

pëlhurë jo të endura

Viskozë,
Fibër polipropileni

Uniformë 100% pambuk

Uniformë 100% pambuk,
Transferimi i mbivendosjes me shumë ngjyra

12'' X 50cm / Roll, dhe fletë A4 për plotter për prerje tavoline

50cm X 15 metër / Roll për plotter për prerje vinili

Përdorimi i produktit

4. Rekomandimet e prerësit
Flock Vinyl Transferi i nxehtësisë mund të pritet nga të gjithë komplotuesit e prerjes konvencionale si: Roland CAMM-1 GR/GS-24, STIKA SV-15/12/8 desktop, seria Mimaki 75FX/130FX, CG-60SR/100SR/130SR, Graphtec CE6000 etj.

5. Vendosja e plotterit të prerjes
Gjithmonë duhet të rregulloni presionin e thikës, shpejtësinë e prerjes sipas moshës së tehut dhe madhësisë së komplikuar të tekstit.

Jn3e-u9GSBGbqOxQJ1BwIA
Shënim: Të dhënat teknike dhe rekomandimet e mësipërme janë të bazuara në prova, por mjedisi operativ i klientit tonë,
jo-kontroll, ne nuk garantojmë zbatueshmërinë e tyre, Para përdorimit, Ju lutemi të testoni së pari të plotë.

6.Transferimi i hekurit
■ Përgatitni një sipërfaqe të qëndrueshme, rezistente ndaj nxehtësisë, e përshtatshme për hekurosje.
■ Ngrohni paraprakisht hekurin në cilësimin < leshi>, temperatura e rekomanduar e hekurosjes 165°C.
■ Hekurosni shkurt pëlhurën për t'u siguruar që ajo të jetë plotësisht e lëmuar, më pas vendosni letrën e transferimit mbi të me imazhin e printuar të kthyer nga poshtë.
■ Mos përdorni funksionin e avullit.
■ Sigurohuni që nxehtësia të bartet në mënyrë të barabartë në të gjithë zonën.
■ Hekurosni letrën e transferimit, duke ushtruar sa më shumë presion.
■ Gjatë lëvizjes së hekurit duhet bërë më pak presion.
■ Mos harroni qoshet dhe skajet.

1JSJaL0jROGPMmB-MYfwPA
■ Vazhdoni të hekurosni derisa të keni gjurmuar plotësisht anët e figurës.I gjithë ky proces duhet të zgjasë rreth 60-70 sekonda për një sipërfaqe imazhi 8”x10”.Vazhdoni duke hekurosur shpejt të gjithë imazhin, duke ngrohur përsëri të gjithë letrën e transferimit për afërsisht 10-13 sekonda.
■ Qëroni filmin e pasmë duke filluar nga cepi pas procesit të hekurosjes.

7.Transferimi i shtypjes së nxehtësisë
■ Vendosja e makinës së shtypjes së nxehtësisë 165°C për 15~25 sekonda duke përdorur presion të moderuar.shtypi duhet të mbyllet fort.
■ Shtypni shkurtimisht pëlhurën 165°C për 5 sekonda për t'u siguruar që ajo të jetë plotësisht e lëmuar.
■ Vendoseni letrën e transferimit mbi të me imazhin e printuar të kthyer nga poshtë.
■ Shtypni makinën 165°C për 15~25 sekonda.
■ Qëroni filmin e pasmë duke filluar nga këndi.

8. Udhëzimet e larjes:
Lajeni nga brenda në UJË të FTOHTË.MOS PERDORNI Zbardhues.Vendoseni në tharëse ose varni për t'u tharë menjëherë.Ju lutemi mos e shtrini imazhin e transferuar ose bluzën pasi kjo mund të shkaktojë plasaritje. Nëse ndodh plasaritje ose rrudhosje, ju lutemi vendosni një fletë letre të yndyrshme mbi pajisjen e transferimit dhe ngrohni shtypjen ose hekurosni për disa sekonda duke u siguruar që të shtypni sërish fort mbi të gjithë transferimin.
Mos harroni të mos hekurosni drejtpërdrejt në sipërfaqen e figurës.

9. Rekomandimet për përfundimin
Trajtimi dhe ruajtja e materialit: kushtet e lagështisë relative 35-65% dhe në një temperaturë prej 10-30°C.
Ruajtja e paketimeve të hapura: Kur nuk përdoret një paketë e hapur e mediave, hiqni rrotullën ose fletët nga printeri, mbuloni rrotullën ose fletët me një qese plastike për ta mbrojtur atë nga ndotësit, nëse po e ruani në fund, përdorni një prizë fundore. dhe ngjitni buzën me shirit për të parandaluar dëmtimin e skajit të rrotullës, mos vendosni objekte të mprehta ose të rënda mbi rrotulla të pambrojtura dhe mos i grumbulloni ato.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Na dërgoni mesazhin tuaj:

    Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

    Na dërgoni mesazhin tuaj: