банер

Еко-растворувач Glitter Silver PU Flex за печатење

Код на производ: HTS-300SGL
Име на производ: Eco-Solvent Glitter Silver PU Flex за печатење со ѕвездени сјајни ефекти
Спецификации:
50cm X 30M/ролна.
Компатибилност со мастило: мастило со растворувач, мастило за Eco-Solvent Max, мастило за благ растворувач, мастило BS4, мастило од латекс итн.


Детали за производот

Употреба на производот

Детали за производот

Еко-растворувач сјајни сребрени PU Flex за печатење

Eco-Solvent Glitter Silver PU Flex за печатење може да се печати со сите видови инк-џет печатачи Eco-Solvent, добивате одлична издржливост со задржување на бојата на сликата, перење после перење.Украсете ткаенина со фотографии за неколку минути.Иновативното топло топено лепило е погодно за пренесување на текстил како памук, мешавини од полиестер/памук и полиестер/акрилик, најлон/спандекс итн. со машина за термичка преса.Идеален е за приспособување на темни или светли маици, платнени чанти, облека за спорт и слободно време, униформи, облека за велосипеди, промотивни написи и многу повеќе.со сјајниот метален заден дел на PU Flex за печатење, по печатењето и пренесувањето, бојата ќе се смени со сјајниот метален ефект.

Предности

■ Испечатена шарена слика со светлечки сребрен сјај,
■ Печатено со Eco-Solvent Max Ink, Латекс мастило и UV мастило
■ Висока резолуција за печатење до 1440dpi со светли бои и добра заситеност на боите!
■ Дизајниран за живописни резултати на темни, бели или светли ткаенини од памук или мешавина од памук/полиестер
■ Идеален за персонализирање на маици, платнени чанти, платнени чанти, униформи, фотографии на јоргани итн.
■ Добро може да се пере и да ја задржи бојата
■ Пофлексибилен и поеластичен на собна или надворешна ниска температура

Glitter PU Flex за печатење (HTS-300SGL) за маици

Glitter PU Flex за печатење (HTS-300SGL) за облека и украсни ткаенини

Еко-растворувач сјајна сребрена боја за печатење PU Flex HTS-300SGL01

платнена торба

100% памук, 1oo% полиестер

Еко-растворувач сјајни сребрени PU Flex HTS-300SGL за печатење

маици

100% памук, 1oo% полиестер

црни маици

100% памук, 1oo% полиестер

HTS-300SGL-22

Униформа за маици

100% памук, 1oo% полиестер

Платнена торба

100% памук, 1oo% полиестер

HTS-300SGL-66

маици

100% памучни маици

Употреба на производот

3.Препораки за печатач
Може да се печати од сите видови инк-џет печатачи Eco-Solvent како што се: Roland Versa CAMM VS300i/540i, VersaStudio BN20, Mimaki JV3-75SP, Uniform SP-750C и други инк-џет печатачи со еко-растворувач итн.

4.Поставки за печатење
CnRvzdz2SgyPjTLDTc7gJw

5.Поставување на сечење
0PAPpQvpT8qshi6vCchvrQ

6. Пренесување на печатот на топлина
1).Поставување топлинска преса на 165°C за 25 секунди со умерен притисок.
2).Накратко загрејте ја ткаенината 5 секунди за да се осигурате дека е целосно мазна.
3).Оставете ја испечатената слика да се исуши околу 5 минути, исечете ја сликата околу рабовите.Нежно излупете ја линијата на сликата од задната хартија со леплива полиестерска фолија (TF-100).
4).Поставете ја линијата на сликата свртена нагоре врз целната ткаенина
5).Ставете ја памучната ткаенина на неа.
6).По префрлањето 25 секунди, тргнете ја памучната ткаенина, а потоа ладете ја околу неколку минути, излупете ја лепливата полиестерска фолија почнувајќи од аголот.
RAtGtKuKQxqS0GW8AHVzZA

7. Инструкции за перење:
Измијте се одвнатре во ЛАДНА ВОДА.НЕ КОРИСТЕТЕ БЕЛИНА.Ставете го во машината за сушење или закачете за да се исуши веднаш.Ве молиме не истегнувајте ја префрлената слика или маицата бидејќи тоа може да предизвика пукање. повторно цврсто притиснете го целиот пренос.
Не заборавајте да не пеглате директно на површината на сликата.

8. Препораки за завршување
Ракување и складирање на материјали: услови од 35-65% релативна влажност и на температура од 10-30°C.
Складирање на отворени пакувања: кога не се користат отворени пакувања со медиуми, отстранете ја ролната или листовите од печатачот покријте ја ролната или листовите со пластична кеса за да ги заштитите од загадувачи. и залепете ја лентата по работ за да спречите оштетување на работ на ролната, не ставајте остри или тешки предмети на незаштитени ролни и не ставајте ги на ред.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја вашата порака: