banderolë

Eko-tretës Glitter Silver PU Flex i printueshëm

Kodi i produktit: HTS-300SGL
Emri i produktit: Eco-Solvent Glitter Silver PU Flex i printueshëm me efekte me shkëlqim ylli
Specifikimet:
50cm X 30M/Rroll.
Përputhshmëria e bojës: bojë tretës, bojë Eco-Solvent Max, bojë e butë tretës, bojë BS4, bojë latex etj.


Detajet e produktit

Përdorimi i produktit

Detajet e produktit

Eco-Solvent Glitter Silver PU Flex i printueshëm

Eco-Solvent Glitter Silver Printable PU Flex mund të printohet nga të gjitha llojet e printerëve me bojë Eco-Solvent, fiton qëndrueshmëri të madhe me ngjyrën që ruan imazhin, lahet pas larjes.Dekoroni pëlhurën me foto në pak minuta.Ngjitësi inovativ i shkrirjes së nxehtë është i përshtatshëm për t'u transferuar në tekstile si pambuku, përzierjet e poliesterit/pambukut dhe poliesterit/akrilikit, najlonit/spandeksit etj. me anë të makinës për shtypje të nxehtësisë.Është ideale për personalizimin e bluzave me ngjyra të errëta ose të çelura, çantave të kanavacës, veshjeve sportive dhe kohës së lirë, uniformave, veshjeve për biçikletë, artikujve promovues dhe më shumë.me pjesën e pasme metalike vezulluese të PU Flex të printueshëm, pas printimit dhe transferimit, ngjyra do të ndryshohet me efektin metalik vezullues.

Përparësitë

■ Imazhi shumëngjyrësh i printuar me shkëlqim argjendi vezullues,
■ Printuar nga Eco-Solvent Max Ink, Ink Latex dhe Ink UV
■ Rezolucioni i lartë i printimit deri në 1440dpi me ngjyra të ndezura dhe ngopje të mirë me ngjyra!
■ Projektuar për rezultate të gjalla në pëlhura pambuku me ngjyrë të errët, të bardhë ose të çelur ose përzierje pambuku/poliesteri
■ Ideale për personalizimin e bluzave, çantave të kanavacës, çantave të kanavacës, uniformave, fotografive në jorgan etj.
■ Lahet mirë dhe ruan ngjyrën
■ Më fleksibël dhe më elastik në dhomë ose jashtë temperaturës së ulët

Glitter PU Flex i printueshëm (HTS-300SGL) për veshje dhe pëlhura dekorative

Eco-Solvent Glitter Argjend i printueshëm PU Flex HTS-300SGL01

çantë kanavacë

100% pambuk, 1oo% poliester

Eco-Solvent Glitter Argjend i printueshëm PU Flex HTS-300SGL

bluza

100% pambuk, 1oo% poliester

bluza të zeza

100% pambuk, 1oo% poliester

HTS-300SGL-22

bluza uniforme

100% pambuk, 1oo% poliester

Çanta prej kanavacë

100% pambuk, 1oo% poliester

HTS-300SGL-66

bluza

Bluza 100% pambuk

Përdorimi i produktit

3.Rekomandime për printer
Mund të printohet nga të gjitha llojet e printerëve me bojë Eco-Solvent si: Roland Versa CAMM VS300i/540i, VersaStudio BN20, Mimaki JV3-75SP, Uniform SP-750C, dhe printera të tjerë me bojë Eco-solvent etj.

4. Vendosja e printimit
CnRvzdz2SgyPjTLDTc7gJw

5. Vendosja e prerjes
0PAPpQvpT8qshi6vCchvrQ

6.Transferimi i shtypjes së nxehtësisë
1).Vendosja e presës së nxehtësisë në 165°C për 25 sekonda duke përdorur presion të moderuar.
2).Ngroheni shkurtimisht pëlhurën për 5 sekonda për të siguruar që ajo të jetë plotësisht e lëmuar.
3).Lëreni imazhin e printuar të thahet për rreth 5 minuta, prerë imazhin rreth skajeve.Qëroni vijën e imazhit nga letra mbështetëse butësisht me film ngjitës poliestër (TF-100).
4).Vendoseni vijën e imazhit të kthyer nga lart mbi pëlhurën e synuar
5).Vendosni pëlhurën e pambukut mbi të.
6).Pas transferimit për 25 sekonda, largojeni pëlhurën e pambukut, më pas ftohni për rreth disa minuta, qëroni filmin ngjitës poliestër duke filluar nga këndi.
RAtGtKuKQxqS0GW8AHVzZA

7. Udhëzimet e larjes:
Lajeni nga brenda në UJË të FTOHTË.MOS PERDORNI Zbardhues.Vendoseni në tharëse ose varni për t'u tharë menjëherë.Ju lutemi mos e shtrini imazhin e transferuar ose bluzën pasi kjo mund të shkaktojë plasaritje. Nëse ndodh plasaritje ose rrudhosje, ju lutemi vendosni një fletë letre të yndyrshme mbi pajisjen e transferimit dhe ngrohni shtypjen ose hekurin për disa sekonda duke u siguruar që të shtypni sërish fort mbi të gjithë transferimin.
Mos harroni të mos hekurosni drejtpërdrejt në sipërfaqen e figurës.

8. Rekomandimet për përfundimin
Trajtimi dhe ruajtja e materialit: kushtet e lagështisë relative 35-65% dhe në një temperaturë prej 10-30°C.
Ruajtja e paketave të hapura: Kur nuk përdoret një paketë e hapur e mediave, hiqni rrotullën ose fletët nga printeri, mbuloni rrotullën ose fletët me një qese plastike për ta mbrojtur atë nga ndotësit, nëse e ruani në fund, përdorni një prizë fundore. dhe ngjitni buzën me shirit për të parandaluar dëmtimin e skajit të rrotullës, mos vendosni objekte të mprehta ose të rënda mbi rrotulla të pambrojtura dhe mos i grumbulloni ato.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Na dërgoni mesazhin tuaj:

    Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

    Na dërgoni mesazhin tuaj: