Хартија за пренос на ласер во светла боја

Шифра на производ: TL-150P
Име на производ: Континуирано печатење хартија за пренос на ласерско копирање во боја
Спецификација:
A4 (210mmX297mm) - 20 листови/торба,
A3 (297mmX420mm) - 20 листови/торба,
A(8,5''X11'') - 20 листови/торба,
B(11''X17'') - 20 листови/торба, 42cmX30M/ролна, други спецификации се услов.
Компатибилност со печатачи: OKI C5600n, Konica Minolta C221, Xerox DC1256GA, Canon итн


Детали за производот

Користење на производот

Видео

Детали за производот

1.Општо опис
Хартијата за пренос на ласер во светла боја може да се испечати на некои ласерски печатачи во боја како што се OKI, Minolta, Xerox DC1256GA, Canon итн., а потоа да се префрли на бела или светло обоена памучна ткаенина, мешавина од памук/полиестер, 100% полиестер, мешавина од памук/спандекс, памук /најлон итн од обична машина за пегла или топлинска преса за домаќинство.задната хартија може лесно да се олупи со топла.Украсете ткаенина со фотографии за неколку минути.и добијте голема издржливост со задржување на бојата на сликата, перење-по-миење.

2.Апликација
Хартијата со ласерски пренос во светла боја е идеална за приспособување на бели или светли маици, престилки, торби за подароци, подлоги за глушец, фотографии на јоргани и друго.

3.Предност
■ Компатибилен со повеќето ласерски печатачи во боја и приспособете ја ткаенината со омилени фотографии и графики во боја.
■ Дизајниран за живописни резултати на бели или светли ткаенини од памук или мешавина од памук/полиестер
■ Идеални за персонализирање на маици, платнени чанти, престилки, торби за подароци, фотографии на јоргани итн.
■ Задната хартија може лесно да се олупи со топла
■ Пеглајте со обични машини за пегла и топлинска преса за домаќинство.
■ Добро може да се пере и да ја задржи бојата
■ Пофлексибилен и поеластичен

Користење на производот

4.Препораки за печатач
Може да се печати од повеќето ласерски печатачи во боја како што се: OKI C5600n-5900n, C8600-8800C, Epson Laser C8500, C8600, HP 2500L, 2600, Minolta C221 CF 900 9305, D2000C CanonCLC500, CLC700, CLC800, CLC1000, IRC 2880 итн.

5.Поставки за печатење
Извор на хартија (S): Повеќенаменски картон, дебелина (T): Лесна
KTpeeosMSNCdIuBQtgg2qA

6. Пренесување на печатот на топлина
1).Поставување на топлинска преса на 175~185°C за 15~25 секунди користејќи висок притисок.
2).Накратко загрејте ја ткаенината 5 секунди за да се осигурате дека е целосно мазна.
3).Оставете ја испечатената слика да се излади околу 15 минути, исечете го мотивот без да оставите маргина околу рабовите.
4).Поставете ја линијата на сликата свртена надолу врз целната ткаенина
5).Притиснете ја машината 15-25 секунди.
6) Излупете ја задната хартија почнувајќи од аголот за 15 секунди по префрлањето.

7. Инструкции за перење:
Измијте се одвнатре во ЛАДНА ВОДА.НЕ КОРИСТЕТЕ БЕЛИНА.Ставете го во машината за сушење или закачете за да се исуши веднаш.Ве молиме не истегнувајте ја пренесената слика или маицата бидејќи тоа може да предизвика пукање. цврсто притиснете го повторно целиот пренос. Ве молиме не заборавајте да не пеглате директно на површината на сликата.

8. Препораки за завршување
Ракување и складирање на материјали: услови од 35-65% релативна влажност и на температура од 10-30°C. Складирање на отворени пакувања: Кога не се користи отворено пакување медиум, отстранете ја ролната или листовите од печатачот покријте ја ролната или листови со пластична кеса за да го заштитите од загадувачи, ако го чувате на крај, користете краен приклучок и залепете ја лентата по работ за да спречите оштетување на работ на ролната, не ставајте остри или тешки предмети на незаштитени ролни и правете не ги редете.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја