banderolë

Letër e lehtë për transferim InkJet

Kodi i produktit: HT-150R
Emri i produktit: Letër për transferimin e nxehtësisë InkJet me hekur me lëvore të nxehtë
Specifikimet:
A4 (210 mm X 297 mm) - 20 fletë / qese,
A3 (297mm X 420mm) - 20 fletë / qese,
A(8.5''X11'')- 20 fletë/çantë,
B(11''X17'') - 20 fletë/çantë, 42cm X30M/roll, specifikime të tjera janë të kërkuara.
Përputhshmëria e bojës: Bojë normale me bazë uji dhe bojë pigmenti


Detajet e produktit

Përdorimi i produktit

Video

Detajet e produktit

Letër e lehtë transferuese me bojë HT-150R

Letra e lehtë e transferimit me bojë mund të lyhet me shkumësa dylli, pastel vaji, shënues fluoreshente, laps me ngjyra dhe të gjithë printerët me bojë, më pas të transferohet në pëlhurë pambuku me ngjyrë të bardhë ose të çelur, përzierje pambuku/poliesteri nga një makinë e zakonshme e hekurit ose shtypjes së nxehtësisë shtëpiake.Dekoroni pëlhurën me foto në pak minuta.pas transferimit, fitoni qëndrueshmëri të madhe me mbajtjen e ngjyrës së imazhit, larje pas larjes.

HT-150R-41

Përparësitë

■ Personalizojeni pëlhurën me fotot e preferuara dhe grafika me ngjyra.
■ Projektuar për rezultate të gjalla në pëlhura pambuku me ngjyrë të bardhë ose të çelur ose përzierje pambuku/poliesteri
■ Ideale për personalizimin e bluzave, çantave të kanavacës, përparëseve, çantave të dhuratave, jastëkëve të mausit, fotografive në jorgan etj.
■ Letra e pasme mund të hiqet lehtësisht në 5 sekonda pas transferimit.
■ Hekurosni me hekura shtëpiake të zakonshme dhe makineri për shtypje me ngrohje.
■ Lahet mirë dhe ruan ngjyrën.

Aplikacion

Printim fotografish me bojë

Printohen nga të gjitha llojet e printerëve me bojë si: Epson Stylus Photo 1390, L805, PRO 4400, Canon PIXMA ip4300, HP Deskjet 1280, HP Photosmart D7168, HP Officejet Pro K550 etj.

hekur shtëpiak ose makinë shtypëse me nxehtësi

Letra e lehtë e transferimit me bojë është ideale për personalizimin e bluzave me ngjyra të bardha ose të çelura, përparëse, çanta dhuratash, jastëkë maus, fotografi në jorgan dhe më shumë.

Më shumë Aplikim

HT-150R-501
HT-150R-01
HT-150R-33
HT-150R-55

Përdorimi i produktit

4. Rekomandime për printer
Mund të printohet nga të gjitha llojet e printerëve me bojë si: Epson Stylus Photo 1390, R270, R230, PRO 4400, Canon PIXMA ip4300, 5300, 4200, i9950, ix5000, Pro9500, HP8 Pro 9500, HP Photo Deskjet1, HP8 Pro K550 etj.
and some of laser printers ( Please testing before use) such as: Epson AcuLaser CX11N, C7000, C8600, Fuji Xerox DocuPrint C525 A, C3210DX, Canon laser shot LBP5600, LBP5900, LBP5500, LBP5800, CanonCLC1100, CLC1130, CLC1160, CLC5000, CanoniRC2620 , 3100, 3200 etj.

5. Vendosja e printimit
Opsioni i cilësisë: foto(P), Opsione letre: letra të thjeshta

kQeaC9_uTp65xpV93gjdoQ

6.Transferimi i hekurit

pb0sFIrkRLaEqcSWrW9XBA

■ Përgatitni një sipërfaqe të qëndrueshme, rezistente ndaj nxehtësisë, e përshtatshme për hekurosje.
■ Ngrohni paraprakisht hekurin në cilësinë e pambukut, temperatura e rekomanduar e hekurosjes 200°C.
■ Hekurosni shkurt pëlhurën për t'u siguruar që ajo të jetë plotësisht e lëmuar, më pas vendosni letrën e transferimit mbi të me imazhin e printuar të kthyer nga poshtë.
a.Mos përdorni funksionin e avullit.
b.Sigurohuni që nxehtësia të bartet në mënyrë të barabartë në të gjithë zonën.
c.Hekurosni letrën e transferimit, duke ushtruar sa më shumë presion.
d.Gjatë lëvizjes së hekurit, duhet të jepet më pak presion.
e.Mos harroni qoshet dhe skajet.

SvXTeBPORd63wFDia8JKaw

■ Vazhdoni të hekurosni derisa të keni gjurmuar plotësisht anët e figurës.I gjithë ky proces duhet të zgjasë rreth 60-70 sekonda për një sipërfaqe imazhi 8”x10”.Vazhdoni duke hekurosur shpejt të gjithë imazhin, duke ngrohur përsëri të gjithë letrën e transferimit për afërsisht 10-13 sekonda.
■ Qëroni letrën e pasme duke filluar nga cepi për 5 sekonda pas procesit të hekurosjes.
7.Transferimi i shtypjes së nxehtësisë
■ Vendosja e makinës së shtypjes së nxehtësisë 185°C për 15~25 sekonda duke përdorur presion të moderuar ose të lartë.shtypi duhet të mbyllet fort.
■ Shtypni shkurtimisht pëlhurën 185°C për 5 sekonda për t'u siguruar që ajo të jetë plotësisht e lëmuar.
■ Vendoseni letrën e transferimit mbi të me imazhin e printuar të kthyer nga poshtë.
■ Shtypni makinën 185°C për 15~25 sekonda.
■ Qëroni letrën e pasme duke filluar nga këndi në 5 sekonda pas transferimit

8. Udhëzimet e larjes:
Lajeni nga brenda në UJË të FTOHTË.MOS PERDORNI Zbardhues.Vendoseni në tharëse ose varni për t'u tharë menjëherë.Ju lutemi mos e shtrini imazhin e transferuar ose bluzën pasi kjo mund të shkaktojë plasaritje. Nëse ndodh plasaritje ose rrudhosje, ju lutemi vendosni një fletë letre të yndyrshme mbi pajisjen e transferimit dhe ngrohni shtypjen ose hekurin për disa sekonda duke u siguruar që të shtypni sërish fort mbi të gjithë transferimin.Mos harroni të mos hekurosni drejtpërdrejt në sipërfaqen e figurës.

9. Rekomandime përfundimtare
Trajtimi dhe ruajtja e materialit: kushtet e lagështisë relative 35-65% dhe në një temperaturë prej 10-30°C.
Ruajtja e paketave të hapura: Kur nuk përdoret një paketë e hapur e mediave, hiqni rrotullën ose fletët nga printeri, mbuloni rrotullën ose fletët me një qese plastike për ta mbrojtur atë nga ndotësit, nëse e ruani në fund, përdorni një prizë fundore. dhe ngjitni buzën me shirit për të parandaluar dëmtimin e skajit të rrotullës, mos vendosni objekte të mprehta ose të rënda mbi rrotulla të pambrojtura dhe mos i grumbulloni ato.


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Na dërgoni mesazhin tuaj:

    Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

    Na dërgoni mesazhin tuaj: