банер

Лесна хартија за пренос на InkJet

Шифра на производ: HT-150R
Име на производ: Лесна инкџет хартија за пренос на фотографии (жешка кора)
Спецификации:
А4 (210мм X 297мм) – 20 листови / кеса,
А3 (297мм X 420мм) – 20 листови / кеса,
A(8,5"X11") - 20 листови/торба,
B(11”X17”) – 20 листови/торба, 42cm X30M/ролна, други спецификации се услов.
Компатибилност со мастило: Нормално мастило за боја и пигмент на база на вода


Детали за производот

Употреба на производот

Детали за производот

Лесна инкџет хартија за пренос на фотографии HT-150R

Лесна инкџет хартија за пренос на фотографии (HT-150R) е популарна и економична цена која е насликана со восочни боички, маслени пастели, флуоресцентни маркери, молив во боја и печатена од сите инк-џет печатачи, како што се: Epson Stylus Photo 1390, L805, PRO 4400 , Canon PIXMA ip4300, HP Deskjet 1280, HP Photosmart D7168, HP Officejet Pro K550 итн. потоа префрлени на бела или светло обоена памучна ткаенина, мешавина од памук/полиестер со обично пегла за домаќинство, Mini Heat Press или машина за термичка преса.Украсете ткаенина со фотографии за неколку минути.по префрлањето, добијте голема издржливост со задржување на бојата на сликата, перење-по-миење.

Идеален е за приспособување на бели или светли маици, престилки, торби за подароци, подлоги за глушец, фотографии на јоргани и друго.

HT-150R-41

Предности

■ Печатени со инк-џет печатачи со нормални мастила, мастила за сублимација или насликани со боички, маслени пастели итн.
■ Висока резолуција за печатење до 1440dpi, со светли бои и добра заситеност на боите!
■ Дизајниран за живописни резултати на бели или светли ткаенини од памук или мешавина од памук/полиестер
■ Идеални за персонализирање на маици, платнени чанти, престилки, торби за подароци, подлоги за глушец, фотографии на јоргани итн.
■ Задната хартија може лесно да се олупи со топла за 5 секунди по префрлањето.
■ Пеглајте со обична пегла за домаќинство, мини топлинска преса или машина за термичка преса.
■ Добро може да се пере и да ја задржи бојата.

Фото квалитетни слики на маици со лесна хартија за пренос на инкџет (HT-150R)

што можете да направите за вашите проекти за облека и украсни ткаенини?

HT-150R-01

маици

100% памук, 100% полиестер и мешавина од памук/полиестер

HT-150R субли-светло 102

маици

100% памук, 100% полиестер и мешавина од памук/полиестер испечатени со мастило за сублимација

HT-150P-52

маици

100% памук, 100% полиестер и мешавина од памук/полиестер

Употреба на производот

4.Препораки за печатач
Може да се печати од сите видови инк-џет печатачи, како што се: Epson Stylus Photo 1390, R270, R230, PRO 4400, Canon PIXMA ip4300, 5300, 4200, i9950, ix5000, Pro9500, Pro9500, HP8 Photo Deskjet, HP8 Pro, HP8 Pro K550 итн.
и некои ласерски печатачи ( Ве молиме тестирајте пред употреба) како што се: Epson AcuLaser CX11N, C7000, C8600, Fuji Xerox DocuPrint C525 A, C3210DX, Canon ласерски шут LBP5600, LBP5900, LBP5P558000, LBP5581LC 60, CLC5000, CanoniRC2620 , 3100, 3200 итн.

5.Поставка за печатење
Опција за квалитет: фото(P), Опции за хартија: обични хартии

kQeaC9_uTp65xpV93gjdoQ

6. Iron-On пренесување

pb0sFIrkRLaEqcSWrW9XBA

■ Подгответе стабилна површина отпорна на топлина погодна за пеглање.
■ Загрејте ја пеглата на памучна поставка, препорачана температура за пеглање 200°C.
■ Накратко испеглајте ја ткаенината за да се осигурате дека е целосно мазна, а потоа ставете ја хартијата за пренос на неа со испечатената слика свртена надолу.
а.Не користете ја функцијата за пареа.
б.Погрижете се топлината рамномерно да се пренесе на целата површина.
в.Пеглајте ја хартијата за трансфер, притискајќи што е можно повеќе.
г.При поместување на пеглата треба да се даде помал притисок.
д.Не заборавајте на аглите и рабовите.

SvXTeBPORd63wFDia8JKaw

■ Продолжете со пеглање додека целосно не ги следите страните на сликата.Целиот овој процес треба да трае околу 60-70 секунди за површина на слика од 8"x10".Следете го со брзо пеглање на целата слика, повторно загревање на целата хартија за пренос приближно 10-13 секунди.
■ Излупете ја задната хартија почнувајќи од аголот за 5 секунди по процесот на пеглање.
7. Пренесување на печатот на топлина
■ Поставување на машината за термичка преса на 185°C за 15~25 секунди користејќи умерен или висок притисок.печатот треба цврсто да се затвори.
■ Накратко притиснете ја ткаенината на 185°C 5 секунди за да се осигурате дека е целосно мазна.
■ Ставете ја хартијата за пренос на неа со отпечатената слика свртена надолу.
■ Притиснете ја машината на 185°C 15~25 секунди.
■ Излупете ја задната хартија почнувајќи од аголот за 5 секунди по префрлањето

8. Инструкции за перење:
Измијте се одвнатре во ЛАДНА ВОДА.НЕ КОРИСТЕТЕ БЕЛИНА.Ставете го во машината за сушење или закачете за да се исуши веднаш.Ве молиме не ја истегнувајте префрлената слика или маичката бидејќи тоа може да предизвика пукање. повторно цврсто притиснете го целиот пренос.Не заборавајте да не пеглате директно на површината на сликата.

9. Препораки за завршна обработка
Ракување и складирање на материјали: услови од 35-65% релативна влажност и на температура од 10-30°C.
Складирање на отворени пакувања: кога не се користат отворени пакувања со медиум, отстранете ја ролната или листовите од печатачот покријте ја ролната или листовите со пластична кеса за да ги заштитите од загадувачи. и залепете ја лентата по работ за да спречите оштетување на работ на ролната, не ставајте остри или тешки предмети на незаштитени ролни и не ставајте ги на ред.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја вашата порака: