Хартија за пренос на боја со ласерско светло (TL-150P)

Шифра на производ: TL-150P
Име на производ: Хартија за пренос на боја со ласерско светло (жешка кора)
Спецификација: A4 (210mmX 297mm) – 20 листови/торба,
A3 (297mmX 420mm) – 20 листови/торба
A(8,5"X11") - 20 листови/торба,
B(11”X17”) – 20 листови/торба, 42cmX30M/ролна, други спецификации се услов.
Компатибилност со печатачи: OKI C5600n, Minolta, Xerox DC1256GA, Canon итн
LzImfHJrSK2C_Rh1AxEkJQ
1. Општ опис
Хартијата за пренос на бои со ласерско светло (TL-150E) може да се испечати некои од ласерски печатачи во боја како што се OKI, Minolta, Xerox DC1256GA, Canon итн. бела или светло обоена памучна ткаенина, мешавина од памук/полиестер, 100% полиестер, мешавина од памук/спандекс, памук/најлон итн.Украсете ткаенина со фотографии за неколку минути.и добијте голема издржливост со задржување на бојата на сликата, перење-по-миење.

2. Апликација
Хартијата со ласерски пренос во светла боја е идеална за приспособување на бели или светли маици, престилки, торби за подароци, подлоги за глушец, фотографии на јоргани и друго.

3. Предност
■ Компатибилен со повеќето ласерски печатачи во боја и приспособете ја ткаенината со омилени фотографии и графики во боја.
■ Дизајниран за живописни резултати на бели или светли ткаенини од памук или мешавина од памук/полиестер
■ Идеални за персонализирање на маици, платнени чанти, престилки, торби за подароци, фотографии на јоргани итн.
■ Задната хартија може лесно да се олупи со топла
■ Пеглајте со обични машини за пегла и топлинска преса за домаќинство.
■ Добро може да се пере и да ја задржи бојата
■ Пофлексибилен и поеластичен


Време на објавување: 10-ти септември 2021 година

  • Претходно:
  • Следно:
  • Испратете ни ја вашата порака: