банер

Еко-растворувач Subi-Block PU Flex за печатење

Шифра на производ: HTW-300SAF
Име на производ: Еко-растворувач Subi-Block PU Flex за печатење
Спецификација: 50cm X 30M/Roll, други спецификации се услов.
Компатибилност со мастило: мастило Mimaki BS4, Roland Eco-Solvent Max мастило, благ растворувач мастило, HP латекс мастило итн.


Детали за производот

Употреба на производот

Детали за производот

Еко-растворувач Subi-Block PU Flex HTW-300SAF за печатење

Како што знаеме, полиестерските алишта се обоени со мастила за сублимација за брилијантни бои.Но, молекулата на мастилата за сублимација не се искрени дури и ако се обоени со полиестерски влакна, тие можат да мигрираат во секое време каде било, ако ја испечатите сликата на сублимирани производи, молекулата на мастилата за сублимација може да навлезе во слојот на сликата, сликата станува валкана по додека.Ова е особено случај со светли отпечатоци на темни облеки.
Еко-растворувач Subi-Block PU Flex за печатење (HTW-300SAF ) со специјален слој кој може да ја блокира миграцијата на мастилото за сублимација за да се направат бројки и логоа на сублимирана униформа за кошарка и фудбал

Предности

■ Содржи специјален слој и технологија за ламинирање што може да го блокира мастилото за сублимација и целосно да ја блокира сублимацијата
■ Компатибилен со Eco-Solvent мастило, UV мастило и латекс инк-џет печатачи,
■ Сече исклучително добро, а сечењето доследно, се сече ситно и може да се сече внатре.Нема време на чекање за сечење по печатењето.Може да се користи и досаден нож базиран на ПЕТ
■ Висока резолуција за печатење до 1440dpi, со светли бои и добра заситеност на боите!
■ Дизајниран за живописни резултати на сублимирана ткаенина, 100% памук, 100% полиестер, ткаенини од мешавина од памук/полиестер, вештачка кожа итн.
■ Идеални за персонализирање на маици, 100% памучни платнени чанти, 100% полиестерски платнени чанти, униформи, фотографии на јоргани итн.
■ Добро може да се пере и да ја задржи бојата
 

Броеви и фотографии на сублимирана униформа со флекс за печатење под еколошки растворувач (HTW-300SAF)


што можете да направите за вашите проекти за облека и украсни ткаенини?

Лого и броеви на фудбалот

сублимирана униформа

сублимирана униформа од 100% полиестер

Спортски комплети

Патики, фудбалски чорапи, капа за патување

сублимиран полиестер

сублимирани фудбалски дресови, тренерки, дуксери

Употреба на производот


  • Претходно:
  • Следно:

  • Испратете ни ја вашата порака:

    Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

    Испратете ни ја вашата порака: